جوجه بلدرچین ظریف و لبریز تحرک میباشد و در بدو به دنیا آمدن بضاعت تطابق با دمای محفظه فضا خود را ندارد و حساسیت متعددی در برابر تغییر تحول دمای محیط دارد و به شدت جراحت پذیر می باشد . در روزهای اولیه دمای 36 تا 38 جايگاه سانتیگراد برای جوجه بلدرچین مطلوب هست و هوای پاک و سرشار از اکسیژن برای در روز های اولیه به دنیا آمدن بسیار حائز اهمیت هست . به تدریج با گرانقدر شدن جوجه ها حرارت محیط کم می شود و در 6 تا 7 هفتگی به 22 تا 24 سکو سانتیگراد کاهش می یابد .

ماشین جوجه کشی

جوجه های بلدرچین می بایست در دمای 21 سکو سانتیگراد باشند . 12 ساعت تاریکی و 12 ساعت فروغ تا سن 5 هفتگی ( هنگامی که بلدرچین ها به قفس های تخمگذاری منتقل میشوند ) برای ادامه حیات جوجه ها کافیست .

قفس بلدرچین های نر و ماده برای پرورش بهتر آن ها می بایست از هم انقطاع باشد . در وضعیت رویش در بسترمساحت 150 تا 180 سانتی متر مربع به ازای هر جوجه با در نظر گرفتن فصل و جور جوجه ها برای هر جوجه از 2 .5 تا 3 سانتی متر دانخوری و 1 .5 تا 2 سانتی متر آبخوری استفاده می شود .

البته واجب به ذکر هست برای جوجه های بلدرچین تا سن 3 هفتگی استعمال از 2 سانتیمتر دان خوری و یک سانتی متر آبخوری اضطراری می باشد . همینطور برای استفاده برداری مطلوب و راندمان عالی از این امر داشتن فضای بسته 75 سانتی متر مربع و فضای تکان 75 سانتیمتر مربع تا سن 3 هفتگی نیز اامی می‌باشد .


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Debbie زیتون طرح تدریس انلاین سجاد محمودی Shelly مشاوره تحصیلی دانلود آهنگ خارجی کتاب فست فود برگزار کننده مجالس عروسی و تشریفات ازدواج آموزش کسب درآمد از اینترنت