جوجه بلدرچین ظریف و لبریز تحرک میباشد و در بدو به دنیا آمدن بضاعت تطابق با دمای محفظه فضا خود را ندارد و حساسیت متعددی در برابر تغییر تحول دمای محیط دارد و به شدت جراحت پذیر می باشد . در روزهای اولیه دمای 36 تا 38 جايگاه سانتیگراد برای جوجه بلدرچین مطلوب هست و هوای پاک و سرشار از اکسیژن برای در روز های اولیه به دنیا آمدن بسیار حائز اهمیت هست . به تدریج با گرانقدر شدن جوجه ها حرارت محیط کم می شود و در 6 تا 7 هفتگی به 22 تا 24 سکو سانتیگراد کاهش می یابد .

ماشین جوجه کشی

جوجه های بلدرچین می بایست در دمای 21 سکو سانتیگراد باشند . 12 ساعت تاریکی و 12 ساعت فروغ تا سن 5 هفتگی ( هنگامی که بلدرچین ها به قفس های تخمگذاری منتقل میشوند ) برای ادامه حیات جوجه ها کافیست .

قفس بلدرچین های نر و ماده برای پرورش بهتر آن ها می بایست از هم انقطاع باشد . در وضعیت رویش در بسترمساحت 150 تا 180 سانتی متر مربع به ازای هر جوجه با در نظر گرفتن فصل و جور جوجه ها برای هر جوجه از 2 .5 تا 3 سانتی متر دانخوری و 1 .5 تا 2 سانتی متر آبخوری استفاده می شود .

البته واجب به ذکر هست برای جوجه های بلدرچین تا سن 3 هفتگی استعمال از 2 سانتیمتر دان خوری و یک سانتی متر آبخوری اضطراری می باشد . همینطور برای استفاده برداری مطلوب و راندمان عالی از این امر داشتن فضای بسته 75 سانتی متر مربع و فضای تکان 75 سانتیمتر مربع تا سن 3 هفتگی نیز اامی می‌باشد .


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

طراحي لوگو - ساخت لوگو و آرم تجاري قطره ی آب وب کنکوریا تجهیزات موتورخانه kitchendecor shaxes.ir ارز ديجيتال